niedziela, 16 sierpnia 2015

Moc zielonej herbaty - SOTI Natural.

Spośród herbat już od lat wybieram głównie zieloną, lubię jej smak, lubię to jak się po niej czuję, uwielbiam za jej właściwości. W domu wybieram prawdziwą, liściastą, którą zaparzam w imbryku lub za pomocą przystosowanego do kubka specjalnego sitka, w pracy, z wygody, często zaparzam ekspresową. Słodzenie zielonej herbaty uważam za straszliwą zbrodnię. Próby uchwycenia jej smaku w postaci sklepowych słodkich napitków to moim zdaniem prawdziwe niewypały.
Ale jest taka herbata, którą możecie kupić w butelkach i zabrać gdzie tylko chcecie, a jej smak pozytywnie zwali z nóg wszystkich fanów zielonej- intensywny, nieco gorzkawy, pełny. SOTI Natural.

Taka paka od SOTI i urocza mini-paleta ;) Jeszcze raz dzięki!


O SOTI:
W odróżnieniu od pyłu herbacianego który używany jest w saszetkach z herbatą i liści sencha które są najbardziej popularne to właśnie liście Gyokuro mają najwięcej katechin, antyoksydantów, przeciwutleniaczy i to właśnie z nich parzona jest SOTI Natural. Liście te kosztują ok. 1200zł za kilogram ale mają 4 razy więcej katechin, antyoksydantów niż jakiekolwiek inne liście.
Ponad 2 lata zajęło opracowanie metody zaparzenia liści Gyokuro tak by zachować wszystkie ich cenne właściwości - maksimum katechin, antyoksydantów, przeciwutleniaczy, garbników. Dzięki czemu SOTI Natural pomaga przyspieszać spalanie kalorii, pomaga spowalniać procesy starzenia, pomaga pobudzać metabolizm, równomiernie pobudza a także usuwa toksyny z organizmu. 
SOTI Natural to jedyny napój poza wodą, który nie ma chemii, cukru, słodzików, stewii, barwników, konserwantów.*

Mnie przekonali! Najbardziej w SOTI ujął mnie jej głęboki smak i brak cukru czy jakichkolwiek słodzików i konserwantów- sama natura. Jeśli chodzi o minusy jedyny jaki znalazłam (i niestety na pewno dla wielu z nas decydujący) to cena: ok. 10-12 zł za 0,5 l. 
SOTI możecie nabyć online na stronie producenta, ale podobno również na półkach sieci Kuchnie Świata oraz w Carrefour.


*Info ze strony SOTI Natural

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...